• Seega luua kõikidele sobiliku ning teadlikkust tõstvat meediatoodet on praktiliselt võimatu, et kaasata nii keele (eesti, vene, inglise) kui vanuse (15-25 aastased noored ja täiskasvanud) poolest erinevad sihtrühmad, kelle hoiakud on kardinaalset erinevad. Tuleb arvestada erineva infovajaduse ja sõnumitega, et konkreetses sihtrühmas levinud stereotüüpe murda. Projekt kirjeldab pakutud ristmeedia programmi mitmekesist, kohandatavat lahedust, et avaldada mõju kuuele erinevale sihtrühmadele läbi ristmeedia programmi „LIVEstonia. Ma elan siin“ komplekti: 24 telesaadet (ETV/ETV2, ETV+),  24 raadiosaate multimeedia sisu ja järelartikliga (Vikerraadio) ning lõimumist soodustavat infot kajastava veebiplatvormi, koos vastavate teenuste osutatavate asutuste ja organisatsioonide esitlustega (vähemalt 48 videoklippi kolmes keeles). Veebiportaalis koondame reporterite ja toimetajate  personaalsed lehed (blogid), lingid video-otseülekanne rakendusele, sotsiaalvõrgustikele (Facebook).

    Saadete jaoks persoonide  ja perede valik  kolmandatest riikidest sisserännanute seast osutub väljakutseks, eriti see puudutab sõjapiirkonnad (pagulased) – Afganistan , Sudaan, Süüria, aga samuti  välimuselt sarnased immigrandid Iraanist,  Peruust, Argentiinast, Brasiiliast, Indoneesiast, Mongooliast. Ühiskonnas levinute stereotüüpide ohvriks sattuvad paljud islamiusulised, ka Venemaalt, Kaukaasia ja Kesk-Aasia päritoluga inimesed. Kuid meeskonna liikmed on juba kogenud erikultuuridega suhtlemises ning loovjuht on psühholoogia haridusega, mis annab meile eelise ka keerulisemate suhtluste korraldamisel. Mida suurem on teadlikkus ja arusaam erikultuuridest, seda usaldusväärsemad on kultuuridevahelised suhted, seda lihtsam toimub integreerumine ja meie ühise ohutuse tagamine.

    Hetkel ristmeedia programmi  listis on  14 isikut (peret): Argentiinast, Peruust, Israelist, Brasiiliast, Iraanist, Jakuutiast (Venemaa), Tatarstanist ( Venemaa), Tšuvaššiast ( Venemaa), Armeeniast, Gruusiast, Aserbaidžaanist, Ukrainast, Moldovast, Nigeeriast. Loodame leida persoone ametnike ja tugiisikute abil esindajaid Afganistanist, Süüriast, Iraagist, Sudaanist, Pakistanist, Hiinast, Mongooliast, Koreast ja muudest  kolmandatest, ja siiani meie ühiskonna jaoks, eksootilistest riikidest.

    Ristmeedia programmi tulemusena soovime suurendada sihtgruppide lõimumist soodustava hoiaku, mida saab mõõta valmidusega luua sõbralikke suhteid, õppida ja töötada selles riigis, kohtuda  avalikus ruumis ning ka usku, et teine pool samuti seda tahab ning on selleks valmis. Ristmeedia programmi loomisel on võetud aluseks hoiaku mudel või skaala negatiivne-neutraalne-positiivne. Ristmeedia programm loob eeldused läbi teadlikkuse tõstmist soodustada hoiakute muutmist  aktiivses auditooriumis kasvõi ühe sammu võrra edasi: negatiivne –> neutraalseks, neutraalne -> positiivseks, positiivne –> veendunud positiivseks.

LEAVE A REPLY