• Kuue aasta jooksul on 83 000 hooandjat panustanud suurte ja väikeste loovate või kodanikualgatuslike projektide teostumisse enam kui 2,5 miljonit eurot. Hooandja korraldab sel puhul Tartus ja Tallinnas kevadised peod, kus kõigil huvilistel avaneb võimalus loojatega kohtuda ja nende loomingust vahetult osa saada. Mõlemaid pidusid võõrustab Erinevate Tubade Klubi, Tartus 26. aprillil algusega kell 18:00 ja Tallinnas 10. mail kell 19:30.

  Hooandja pidudele on kutsutud mitmete edukalt hoogu kogunud projektide autoreid, kes räägivad oma loo ja näitavad valminud tulemusi. Saab kuulata head muusikat, vaadata lühifilme, tutvuda raamatute ja heliplaatidega ning autoritega juttu ajada. Tartus astuvad üles Silver Jusilo, Sten-Olle Moldau, Etnosfäär ja Curly Strings. Tallinna peol esinevad Nord Lights, Sten-Olle Moldau, MandoTrio ja Antsud.

  Hooandja juhatuse liige Henri Laupmaa ütleb, et kuus aastat tagasi oli usk seda tüüpi rahastusmudeli toimimisse suhteliselt väike, kuid juba esimestel kuudel selgus, et inimesed on valmis toetama eeldatust palju rohkem. „Tänaseks on juba üle 80 000 inimese panustanud projektidesse nagu Estcube-2, rulapark, Elektriteater, allveelaev, filmid ning muidugi loendamatu hulk raamatuid ja muusikat. Suur tänu kõigile kaasamõtlejatele ja toetajatele!“

  Alates 2012. aasta kevadest tegutsenud Hooandja on esimene Eesti ühisrahastusplatvorm loovatele ja kodanikualgatuslikele projektidele. Hooandja missiooniks on näidata, et häid ideid on võimalik teoks teha paljude väikeste panuste abiga ning võimalikult otse ja vahetult projekti huviliste ning sihtgrupiga suheldes. Pakkudes alternatiivset ja bürokraatiavaba rahastuskanalit laseb Hooandja projekti tegijatel keskenduda eelkõige ideede sisulisele teostusele.

  Lisainfo:
  Henri Laupmaa
  Juhatuse liige
  MTÜ Hooandja
  552 4542
  henri@hooandja.ee

  Koostaja:
  Tuulike Mänd
  Juhatuse liige
  MTÜ Hooandja
  506 4729
  tuulike@hooandja.ee
SHARE
Previous articleОткрытие офиса НКО Тепло Сердец
Next article
Ühisrahastusplatvormi Hooandja on tegutsenud viis aastat ja rahastanud üle 800 projekti erinevatest valdkondadest. Nende hulgas on muusikatrükiste väljaandmine, satelliidi orbiidile saatmine, koolide katuste ehitamine, muusikainstrumentide ostmine ja teised kümnete valdkondade projektid. Meie kaudu annavad raha toetajad 188 riigist. Kokku oleme korjanud üle 2,4 miljoni euro. Kui tahad oma projekti toetada või vaadata, mida huvitavat meil on, tule meie kodulehele www.hooandja.ee ENG Crowdfunding platform Hooandja have financed over 800 projects in various focus areas within 5 years of work. For example the publication of musical editions, sending the satellite to the orbit, building the school roofs, buying the musical instruments, and others. We receive money from 188 counties for the support of our projects. 2,4 millions euros were collected in total. If you wish to support your project or to find out what’s going on, visit our website www.hooandja.ee RUS Kраудфандинговая платформа Hooandja профинансировала за пять лет работы более 800 проектов из разных сфер деятельности. Например, выпуск музыкальных изданий, отправка спутника на орбиту, ремонт школьных крыш, покупка музыкальных инструментов и др. Для поддержки проектов мы получили деньги из 188 стран. Всего собрано 2,4 миллиона евро. Если вы хотите поддержать свой проект или узнать, что у нас интересного, заходите на наш сайт www.hooandja.ee

LEAVE A REPLY